2418/243
Tre dele af hardwood, penneæske med skydelåg L. 28 cm, stand med to niveauer, scrollede ben L. 15 cm samt æske med låg Diam. 9 cm. Kina 19/20. årh. (3)
Proveniens: Dansk privatsamling
Aldersrelaterede spor.
Ældre malerier, møbler og varia, 29. april 2024
Vurdering
Hammerslag
1 bud