2418/​243

Tre dele af hardwood, penneæske med skydelåg L. 28 cm, stand med to niveauer, scrollede ben L. 15 cm samt æske med låg Diam. 9 cm. Kina 19/20. årh. (3)

Proveniens: Dansk privatsamling

Aldersrelaterede spor.

Ældre malerier, møbler og varia, 29. april 2024

Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hammerslag

2.000 DKK

1 bud

Tidspunkt Byder Bud
2.000 DKK